Güzel haberler…

Aslında 1 tane, ama beraberinde getirdikleriyle çoğullaşıyor :) Sonunda uzun zamandır süren belirsizliklerim belirginleşti. En azından önümüzde ki 2,5 sene nerede olacağım belli. Gerisi de kolay olacak gibi ama.

Uzun zamandır takip edenler bilirler belki, taşınma maceralarım, vize sorunlarım, orası mı olacak, burası mı? Yine herşeyi satıp/bırakıp 2 bavulla gidecekmiyim başka bir ülkeye vs. Benim gibi ev delisi birisi için zor bir durum çünkü hemen hemen her aldığım ev eşyasının ayrı bir hikayesi,önemi, hatırası vs. var. Her neyse daha bunları düşünmeme gerek yok. Yeniden alışverişe bile başladım çok sükür :D

Son bir iki haftadır bu ülkede prefabrik ev yapma konularına daldım gittim bayağı. Araştırmalara dalıp, bütün günü öyle geçiriyorum gibi. İngiltere’de insanın kendi evini yapması çok çetrefilli bir olay, satılan arsaların % 90 ının üzerine ev yapılamıyor. Ya yeşil alan koruması altında, ya hayvan otlaması vs. için yada sadece pikniğe, top oynamaya, ata binmeye gitmek gibi işler için. İnsan neden bu sonuncuları yapmak için arsa alır diye düşünmeden edemiyorsunuz ama İngiliz insanının bazı düşüncelerini anlamak mümkün olamayabiliyor.

Ya gidersem? , en iyisi vizemin çıkmasını bekleyeyim diye ertelediğim bir sürü iş var. Bahar temizliği yapıp evi baştan aşağı temizlemem lazım, yakınlarda Türkiye’ye de gideceğim. Diyeceğim o ki benden bir süre ümidi kesebilirsiniz :) Bu böyle boş bir yazı olmasın diyerekten size birkaç ürün yorumu da yapayım. Dünden önce ki gün Karcher buhar temizleyicisi aldım. X5 mop olayını gördüğümden beri pek bir özeniyordum bunlara. Türkiye’de de habire reklamı çıkıyor ya. Sonra hangisi daha iyi araştırmasına girince onun yorumları pek bir kötü çıktı. Bende Dyson da olduğu gibi olmasın diye gidip Karcher aldım. Dün geldi. Bütün günü sağı solu buharlamakla geçirdim :D Çok eğlenceli ve süper bir icad. Sizde benim gibi kimyasal madde kullanmayı sevmiyorsanız özellikle tavsiye ederim. Benim ilk işim fırın ve aspiratörü temizlemek oldu. Çok çok iyi. En son fırını çevreye duyarlı bir şekilde temizleyeyim diye kabartma tozu, sirke ve birazcık bulaşık deterjanıyla bir karışım elde edip, her yerine bulayıp, bekletip, silerek temizlemiştim ama tepesindeki ızgaranın altını durulayamadım, ondan sonra her yemekte her yere kabartma tozu uçuşup durdu. Pek başarılı bir deneyim olmamıştı yani. Buharla o sorunu da çözmüş oldum.

Dyson olayına gelince. Dyson alana kadar kaç tane süpürge eskittim bilinmez. Hep kısa zamanda çekmemeye başladılar, adam gibi temizlemez oldular. Sonunda Dyson aldığımda bir daha bundan hiç şaşmam demiştim. 5 senedir Dyson kullanıyorum çok da memnunum.Öbür süpürgelere harcanan para çöpe gidiyor gibi geliyor. Bir de şu aşağıdaki el süpürgesi var. Ben evcil hayvanlar için olanını kullanıyorum, ama evcil hayvandan bağımsız olarak da çok kullanışlı. Max butonuyla normalden çok daha güçlü çalışıyor. Biraz uzakta kalan tozları çok daha iyi çekiyor. Eşim bilgisayarının içini temizlemek için kullanıyor :) Ben bazen toz almak için bile kullanıyorum. Süpürge zamanı aralarında yere düşen ipti, tüydü, zarttı, zurttu gibi şeyler içinde oldukça kullanışlı. Bir de kum kabı etrafına saçılan kedi kumları için tabi. Bizimkinin kapalı kutusu olmasına rağmen nasıl beceriyorsa 3-5 parça kum tanesiyle haldır huldur çıkıyor içinden hep :)

2 Responses

  1. ayşenur Says:

    Buhar makinasında model nedir,çok model var çünkü

  2. Tuba Mavituna Says:

    Kärcher SC1.020

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.